Jak zorganizować nieoczekiwany pobyt przyjaciółki w SPA?

spa

Często zastanawiamy się, jaki prezent podarować naszym bliskim znajomym i rodzinie. Urodziny, imieniny, święta – to najlepsze, ale nie jedyne okazje do obdarowywania ludzi, na których nam zależy. Tak naprawdę każdy pretekst jest doby, by zrobić dla drugiej osoby coś dobrego. Wystarczy impuls, dobry pomysł i odrobina kreatywności, aby zaplanować nieoczekiwany przez solenizanta, wspaniały prezent urodzinowy. Zmęczonemu partnerowi możemy zafundować spontaniczny masaż relaksacyjny. Znudzone dzieci na pewno ucieszą się z nieoczekiwanego dnia spędzonego z rodzicami. Dobrym pomysłem jest wtedy zabranie pociech do parku rozrywki lub ZOO.

Jakie prezenty najczęściej wręczamy bliskim? Nieważne czy są to urodziny, czy Święta Bożego Narodzenia, zawsze staramy się podarować innym to, z czego będą zadowoleni. Zazwyczaj w okresie kilku tygodni przed spodziewaną uroczystością słuchamy o czym dana osoba mówi: czego pragnie, potrzebuje lub o czym marzy. Możemy również polegać na zwykłej obserwacji. Jeżeli widzimy, że nasza najlepsza przyjaciółka jest zmęczona ciężką pracą lub opieką nad małymi dziećmi, to możemy sprezentować jej możliwość wypoczynku. Najlepiej zrobić to tak, aby nie zorientowała się wcześniej o co chodzi. Zorganizowanie pobytu przyjaciółki w SPA nie będzie proste, ale z pewnością ucieszy się ona z takiej niespodzianki. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby przyjaciółka zarezerwowała sobie w kluczowym okresie urlop lub czas wolny. Możemy posłużyć się tutaj podstępem. Powiedzmy koleżance, że będziemy wtedy potrzebować jej pomocy na przykład w przeprowadzce, albo że organizujemy w tym czasie wystrzałową imprezę. Oczywiście istnieje ryzyko, że podstęp się nie uda. Na dwa dni przed planowanym wyjazdem wystarczy wyjawić swoje plany. Przyjaciółka jeżeli faktycznie zarezerwowała dla nas czas będzie zachwycona. Jeżeli nie, to zawsze zdąży wziąć dzień urlopu na żądanie lub znajdzie opiekę dla dzieci. Drugą kwestią jest takie zaplanowanie pobytu przyjaciółki w SPA, by maksymalnie wypełnić jej czas przyjemnymi zabiegami. Nie można tutaj oszczędzać, ponieważ skąpstwo zepsuje cały efekt niespodzianki.

Kwiaty, czekoladki i kosmetyki to świetne prezenty, ale raz na jakiś czas warto zaplanować dla bliskiej osoby coś wyjątkowego. Wyjście do teatru, weekend w SPA, krótka wyprawa w góry lub nad morze, to doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu z osobami na których najbardziej nam zależy. Przedmioty zużywają się i trafiają do kosza, natomiast wspomnienia zostają na całe życie.

Posted in SPA